Napište nám
    HAVLÍN - LES & ZAHRADA
    Zbraslavice 77 (náměstí)
    285 21, Zbraslavice
    havlin@leszahrada.cz

VYSOKOTLAKÉ ČISTIČE

V programu vysokotlakých čističů STIHL naleznete stroje pro čištění malého rozsahu - například pro péči o dům a jeho okolí nebo čističe pro údržbu dopravní techniky v malých rodinných firmách či farmách.RE 98

Základní model v nabídce firmy STIHL. Malý, snadno ovladatelný studenovodní vysokotlaký čistič. Postará se o čistotu kolem domu a při údržbě auta. Ergonomicky optimalizovaný design. Vybaven praktickou zasunovací spojkou pro rychlou výměnu trysky, vozíkem, rotační tryskou a tryskou s plochým paprskem. Možnost přimíchávání čisticího prostředku. S praktickým držákem příslušenství.

Pracovní tlak 10-110 barů Vysokotlaký čistič RE 98
Hmotnost 16,2 kg
Max. průtok vody 440 l/hod.
Délka vysokotlaké hadice 6 m
Příkon 1,7 kW
Max. teplota přiváděné vody 40 °C


RE 109

Kompaktní a skladný studenovodní vysokotlaký čistič STIHL RE 109 je určen na čistící práce okolo domu, chaty a chalupy. Lehká teleskopická rukojeť spolu s dobře ovladatelným podvozkem umožní pohodlnou přepravu stroje. Třípístové vysokotlaké čerpadlo s ocelovými písty pracuje v olejové lázni. Tělo čerpadla i ventilová hlava je kovovým odlitkem. Dělitelná stříkací trubka obsahuje spojku pro rychlou záměnu plošné trysky(se seřiditelným výstupním tlakem) za rotační. Uvedené trysky a další příslušenství je možné uschovat za výklopným předním krytem přístroje. V rukojeti otočné stříkací pistole je zabudována rychlospojka, zamezující nepříjemnému kroucení vysokotlaké hadice, opletené textilem při práci. Při přerušení práce a uvolnění rukojeti pistole dochází ihned k vypnutí motoru, opětovným stisknutím rukojeti je obnoven jeho chod. Součástí dodávky stroje je sada pro aplikaci čistícího prostředku. Ke stroji může být připojeno další příslušenství jako např. mycí kartáč pevný nebo rotující, prodloužené a zahnuté stříkací trubky, souprava pro mokré tryskání či souprava pro čištění trubek.

Napětí/kmitočet 230/50 V/Hz Vysokotlaký čistič RE 109
Hmotnost 15 kg
Pracovní tlak 10 - 110 bary
Maximální průtok vody 440 l/h
Příkon 1,7 kW


RE 119

Kompaktní a skladný studenovodní vysokotlaký čistič STIHL RE 119 je určen na čistící práce okolo domu, chaty a chalupy. Lehká teleskopická rukojeť spolu s hliníkovou rukojetí na spodní straně stroje a dobře ovladatelným podvozkem umožní pohodlnou přepravu stroje. Třípístové vysokotlaké čerpadlo s ocelovými písty a vyšším pracovním tlakem než u RE 108 pracuje v olejové lázni. Tělo čerpadla i ventilová hlava jsou kovovým odlitkem. Dělitelná stříkací trubka obsahuje spojku pro rychlou záměnu plošné trysky(se seřiditelným výstupním tlakem) za rotační. Uvedené trysky a další příslušenství je možné uschovat za výklopným předním krytem přístroje. V rukojeti otočné stříkací pistole je zabudována rychlospojka, zamezující nepříjemnému kroucení vysokotlaké hadice (opletené ocelovým úpletem) při práci. Při přerušení práce a uvolnění rukojeti pistole dochází ihned k vypnutí motoru, opětovným stisknutím rukojeti je obnoven jeho chod. Součástí dodávky stroje je sada pro aplikaci čistícího prostředku. Ke stroji může být připojeno další příslušenství jako např. mycí kartáč pevný nebo rotující, prodloužené a zahnuté stříkací trubky, souprava pro mokré tryskání či souprava pro čištění trubek.

Napětí/kmitočet 230/50 V/Hz Vysokotlaký čistič RE 119
Hmotnost 19,2 kg
Pracovní tlak 10 - 125 bary
Maximální průtok vody 500 l/h
Příkon 2,1 kW


RE 143

Studenovodní vysokotlaký čistič STIHL RE 143 je vhodný pro čistící práce např. v dílně nebo garáži, kde se uvažuje o krátkém časovém nasazení během pracovního dne (jedná se o výkonnější a vybavenější alternativu základní řady čističů). Třípístové vysokotlaké čerpadlo s ocelovými písty pracuje v olejové lázni. Tělo čerpadla je kovovým odlitkem, ventilová hlava je z mosazi. Dělitelná stříkací trubka obsahuje spojku pro rychlou záměnu plošné trysky(se seřiditelným výstupním tlakem) za rotační. Uvedené trysky jsou již v profi provedení. Výsledný pracovní tlak lze seřizovat přímo na plošné trysce nebo na přístroji, výsledný tlak je zobrazen tlakoměrem. Při přerušení práce a uvolnění rukojeti pistole dochází ihned k vypnutí motoru, opětovným stisknutím rukojeti je obnoven jeho chod. Stroj je vybaven zabudovaným systémem přisávání čistícího prostředku z vyjímatelné nádoby (součást přístroje) nebo z externí nádoby. Výsledná koncentrace je regulována otočným knoflíkem na přední straně stroje. V rukojeti otočné stříkací pistole je zabudována rychlospojka, zamezující nepříjemnému kroucení vysokotlaké hadice (opletené ocelovým úpletem) při práci. Ke stroji může být připojeno další příslušenství jako např. mycí kartáč pevný nebo rotující, prodloužené a zahnuté stříkací trubky, souprava pro mokré tryskání či souprava pro čištění trubek.

Napětí/kmitočet 230/50 V/Hz Vysokotlaký čistič RE 143
Hmotnost 26,2 kg
Pracovní tlak 10 - 140 bary
Maximální průtok vody 610 l/h
Příkon 2,9 kW


RE 163 plus

Studenovodní vysokotlaký čistič STIHL RE 163 PLUS je vhodný pro čistící práce např. v dílnách, garážích či malých farmách, kde se neuvažuje o intenzivním časovém nasazení během pracovního dne. Třípístové vysokotlaké čerpadlo, kde ocelové písty jsou potaženy keramickým povrchem pracuje v olejové lázni. Tělo čerpadla je kovovým odlitkem, ventilová hlava je z mosazi. Dělitelná stříkací trubka obsahuje spojku pro rychlou záměnu profi trysek (plošné se seřiditelným výstupním tlakem a rotační). Pracovní tlak lze seřizovat přímo na plošné trysce nebo na přístroji, výsledný tlak je zobrazen tlakoměrem. Stroj je vybaven zabudovaným systémem přisávání čistícího prostředku z vyjímatelné nádoby (součást přístroje) nebo z externí nádoby. Výsledná koncentrace je regulována otočným knoflíkem na přední straně stroje. V rukojeti otočné stříkací pistole je zabudována rychlospojka, zamezující nepříjemnému kroucení vysokotlaké hadice (opletené ocelovým úpletem) při práci. Při přerušení práce a uvolnění rukojeti pistole dochází ihned k vypnutí motoru, opětovným stisknutím rukojeti je obnoven jeho chod. Vysokotlaká hadice je navinuta na hadicovém bubnu, integrovaném do těla stroje. Ke stroji může být připojeno další příslušenství jako např. mycí kartáč pevný nebo rotující, prodloužené a zahnuté stříkací trubky, souprava pro mokré tryskání či souprava pro čištění trubek.

Napětí/kmitočet 230/50 V/Hz Vysokotlaký čistič RE 163 plus
Hmotnost 27,6 kg
Pracovní tlak 10 - 150 bary
Maximální průtok vody 650 l/h
Příkon 3,3 kW


RE 282 plus

Studenovodní vysokotlaký čistič STIHL RE 282 PLUS je plnohodnotným profesionálním strojem, určeným pro denní nasazení např. v zemědělství Integrovaný hadicový buben má navinutu vysokotlakou hadici s ocelovým úpletem, rukojeť plně profesionální stříkací pistole obsahuje spojku zamezující kroucení hadice a její výbavu tvoří dvě kompaktní, snadno vyměnitelné stříkací trubky - s tryskou plošnou a rotační. Při přerušení práce a uvolnění rukojeti pistole dochází ihned k vypnutí motoru, opětovným stisknutím rukojeti je obnoven jeho chod. Pomaluběžný třífázový elektromotor pohání robustní třípístové čerpadlo s keramickými písty, pracujícími v olejové lázni, kontrolované prostřednictvím olejoznaku. Pracovní tlak lze seřizovat přímo na plošné trysce nebo na přístroji, výsledný tlak je zobrazen tlakoměrem. Stroj je vybaven zabudovaným systémem přisávání čistícího prostředku z vyjímatelné nádoby (součást přístroje) nebo z externí nádoby. Výsledná koncentrace je regulována otočným knoflíkem na přední straně stroje. Ke stroji může být připojeno další příslušenství jako např. rotující mycí kartáč, prodloužená a zahnutá stříkací trubka, souprava pro mokré tryskání či souprava pro čištění trubek.

Napětí/kmitočet 400V/3 - 50 Hz Vysokotlaký čistič RE 282 plus
Hmotnost 42 kg
Pracovní tlak 20 - 160 bary
Maximální průtok vody 760 l/h
Příkon 3,5 kW